«Фантастика – це література вільних людей. Вона дає ще один вимір у творчості – фантастичне припущення. Вона дозволяє загострити проблематику максимально, так, як інші жанри не дозволяють. Для чогось же знадобився Гоголю ніс, який гуляв Невським у мундирі?! Він же писав не про ніс і не про генетичну інженерію – як із носа клонувати штатського радника. «Ніс» – про владу мундира, про бюрократію російську, про те, що без мундира ти не людина, а в мундирі – орел, хоч ти ніч, хоч якийсь інший орган. Для того і потрібна фантастика – для загострення проблеми. (Джерело: www.utro.ru)»

Генрі Лайон Олді – колективний псевдонім письменників-харків'ян Дмитра Євгеновича Громова й Олега Семеновича Ладиженського. Виник він у 1990 р. «Свого часу, – діляться спогадами співавтори, – коли ми лише починали писати разом, ми подумали, що два наших прізвища поруч погано запам'ятовуватимуться читачам, а тому добре б узяти який-небудь короткий і звучний псевдонім, один на двох. Так народився ОЛДІ – анаграма наших імен: (ОЛ)ег + (ДІ)ма. Проте наш перший видавець запропонував додати до «прізвища» ініціали, і ми, недовго думаючи, узяли перші букви своїх прізвищ: (Г)ромов і (Л)адиженський.Так з'явився Р. Л. Олді. Але потім з'ясувалося, що десь у вихідних даних треба вказувати повне ім'я і прізвище – ось так Олді став Генрі Лайоном»).

Олег Семенович Ладиженський народився 23 березня 1963 року в Харкові. Після школи закінчив у 1984 з відзнакою Харківський інститут культури. Відразу після закінчення інституту працював режисером в театрі-студії «Пелікан». За час роботи Ладиженський поставив близько 10 спектаклів, у тому числі за мотивами повістей Стругацких «Важко бути богом» і « Жиди міста Пітера», а також був нагороджений у 1987 званням лауреата II Всесоюзного фестивалю театральних колективів. Має чорний пояс по контактному карате-до. В 1992-1995 р. – віце-голова Суспільства любителів бойових мистецтв, старший інструктор школи Годзю-рю. Одружився у 84-му, є дочка. Любить джаз.

Дмитро Євгенійович Громов народився 30 березня 1963 року в Сімферополі. У п'ять років батьки відвезли його до Севастополя, а в 1974 переїздить до Харкова. Закінчивши у 80-ому році школу, Дмитро вступив до Харківського політехнічного інституту і закінчив його з відзнакою. У 1986 влаштувався на роботу до ХНПО «Карбонат» за своєю спеціальністю інженера-хіміка. Через два роки вступив до аспірантури того ж Харківського політехнічного інституту на базі загальної і неорганічної хімії, але після закінчення дисертацію не захищав, оскільки до 1991 року був цілком занурений у літературну діяльність. Любить Хард-рок, має коричневий пояс по карате, одружений з 1989 року, є син 1989 року народження.

Майбутні співавтори познайомилися в студії «Пелікан», де Олег Ладиженський був постановником. Після недовгого спілкування у Дмитра Громова виникла ідея писати разом. Так і виник творчий дует, названий Генрі Лайон Олді, псевдонім, складений з імен і прізвищ авторів. Стиль, що вийшов, довгий час не підлягав класифікації, але потім і для нього знайшли визначення – центон. (Центон – досл. – «одяг, зшитий з клаптиків», твір, зібраний з фрагментів іншого, зазвичай класичного тексту, з безліччю підтекстів і відступів.

Літературною майстерністю романи Дмитра Громова і Олега Ладиженського прирівнюються до багатьох творінь таких визнаних авторів, як М. Муркок і Р. Желязни.

Самі автори одного дня визначили жанр своїх творів як «філософський бойовик».

Дмитро Громов і Олег Ладиженський нагороджені більш ніж трьома десятками міжнародних літературних премій («Золотий Кадуцей», «Золотий Роскон», «Портал», «Сігма-Ф», «Місячний Меч» та інші), мають титул «Кращий письменник-фантаст Европи-2006». Вони випустили у світ близько двохсот книжок (рахуючи з перевиданнями и перекладами), загальним накладом в півтора мільони примірників, друкуючись на російській, українській, польскій, литовській, эстонській, французській, іспанській, угорській та інших мовах.

 • Генрі Лайон Олді В матеріалах сайту:

 • Новини

 • Всі на книжкові вакації!

  Уже скоро, зовсім скоро, ще трішечки і… відпочинок! Ми всі чекаємо літа, щоб погрітися на сонечку, скупатися в морі, піднятися в гори, а може, просто залізти під м’якесеньку ковдру і нарешті виспатись. За версією видавництва «Грані-Т», найкращий відпочинок цього літа не відбудеться без книжки :) Тож, якщо ви ще не обрали ту єдину (а, може, і не єдину), яку прочитаєте під час літнього відпочинку, яку покладете до валізи і повезете до моря, яка буде завжди поряд у найприємніші моменти літа-2012, пропонуємо огляд, який допоможе зробити цей важливий вибір.

 • Відбувся творчий вечір Марини та Сергія Дяченків

  16 січня у приміщенні київського Будинку вчених (Володимирська, 45) відбувся творчий вечір Марини та Сергія Дяченків спільно з презентацією журналу «Радуга».

 • Презентація нової серії «Українська майстерня фантастики»

  12 вересня 2008 року в місті Харкові  відбулася презентація нової серії літератури фантастичного змісту під назвою «Українська майстерня фантастики»

 • Фантастика в перспективі

  Українська Майстерня Фантастики – нова серія видавництва «Грані-Т», куратори якої – культові вітчизняні фантасти Марина та Сергій Дяченки.

 • Ще?
personspersons/67