«Справді захопливо і важливо писати про дітей, які ось-ось стануть підлітками, оскільки є так багато речей, які вони переживають вперше у своєму житті. І тому це справді ВЕЛИКІ і ВАЖЛИВІ життєві події. Як, приміром, перша закоханість, перша велика бійка із твоїм найкращим другом, смерть когось близького, перший поцілунок»

Норвезька письменниця та ілюстратор дитячих книжок.

Народилася 1 червня 1979 року. Виростала в місті Тронгейм (Норвегія). Там само вивчала графічний дизайн. 2001 року переїхала до Саутгемптона у Великобританії, де отримала ступінь бакалавра в царині ілюстрування. 2007-го повернулася до Осло, вивчала дитячу й підліткову літературу в Норвезькому Інституті Дитячої Книги (Norsk barnebokinstitutt, NBI). Згодом працювала в книжковому магазині й у видавництві.

Нині живе в Осло, багато подорожує Норвегією і закордонними країнами. З 2009 року «працює» письменником, зустрічається зі своїми читачами у норвезьких школах. Побувала із презентаційним туром у Стокгольмі. Розповідає про свої книжки на книжкових виставках і фестивалях. «Зустрічі зі своїми читачами приносять мені надзвичайно багато радості», – говорить Ніна Е. Ґрьонтведт.

Бібліографія:
2006 – «Маленький герой» (Den lille helten), ілюстрації
2008 – «Маленький герой і кіт-викрадач» (Den lille helten og kattekidnapperen), ілюстрації
2010 – «Привіт, це я!» (Hei, det er meg!), повість (перекладена шведською, українською, російською, голландською і німецькою мовами)
2012 – «Ані разу не цілована» (Absolutt ukyssa), повість

Photo: TiTT Melhuus

 • Ґрьонтведт Ніна Елізабет В матеріалах сайту:

 • Про нас пишуть

 • «Недитячі» проблеми Уди Андреа

  У кожну епоху – різні літературні кумири. Передовсім це стосується і дітей. Довгий час у нашій культурі панувало твердження, що література для дітей має базуватися на трьох китах: Краса, Істина, Добро.

 • Щоденник дівки-підлітка

  Усе, що я вам зараз розповім, на 110% правда. Зуб даю. Це слова не мої, а Уди Андреа Стокґейм, і це саме їй, кажуть люди, належить щоденник, що вийшов друком під назвою «Привіт, це я!».

 • Новини

 • Усі таємниці дорослішання від Ніни Ґрьонтведт і видавництва «Грані-Т»

  Дорослішання дитини зазвичай починається з першого сумніву. Скажімо, такого: чи справді подарунки під подушку кладе святий Миколай, а чи це роблять батьки?

 • На третьому тижні конкурсу «Книжка з мого наплічника» головний Кривий Ріг

  26 квітня видавництво «Грані-Т» запропонувало батькам і дітям припинити боротися з віртуальними вітряками, тобто з Інтернетом, бо ж він давно став невід’ємною частиною нашого часу. Доклавши зусиль і фантазії, «мінуси» Інтернету можна перетворити на «плюси». З цією метою було започатковано конкурс «Книжка з мого наплічника». Минулого тижня переможницею стала талановита та цілеспрямована учениця Криворізької загальноосвітньої спеціалізованій школі № 20 з поглибленим вивченням німецької мови Марія Клімкіна.

 • Чути і бачити

 • Буктрейлер на книжку Ніни Е. Ґрьонтведт "Привіт, це я!"

  Нелегка це справа — дорослішання. Іноді воно виливається в суцільну халепу: молодша сестричка — вереда, найкраща подруга — зрадниця, сусідський хлопчина Стіан — повний бовдур, батьки — далекі, наче космос.

 • "Книжкова полиця" про книжку Ніни Грьонтведт "Привіт, це я!"

  Представлення у програмі "Книжкова полиця" (ТРК "Рудана", м. Кривий Ріг) українського перекладу книжки Ніни Грьонтведт "Привіт, це я!" (видавництво "Грані-Т").

 • Ще?
personspersons/2574