«Перші ілюстрації я зробила, коли мені дуже не сподобалися малюнки російського класика Конашевича. І я вирішила, що це треба переробити і переробила — наскільки це можливо у п’ятирічному віці. А серйозно я малюю з 13 років і дуже люблю книжку: на мою думку, письменник створює паралельну реальність, але ця паралельна реальність часто є для дитини абстракцією, а художник може відкрити у цей паралельний світ віконечко (джерело «Україна молода»)»

Катерина Штанко народилася у Сімферополі 24 липня 1951 р. Навчалася в місцевій художній школі, потім — у художньому училищі. Вищу освіту здобула в Київському державному художньому інституті: майстерня книжкової графіки, викладачі — Василь Чебаник і Галина Галинська. У 1979 р., відразу після закінчення інституту, почала працювати у видавництві «Веселка», ілюструвала журнал «Соняшник».

За ілюстрації до твору Тараса Шевченка «Мені тринадцятий минало» художниця нагороджена дипломом першого ступеня Республіканського конкурсу книжкового мистецтва. «Сни Ганса Християна» Лесі Ворониної, проілюстровані Катериною Штанко, посіли перше місце у номінації «Книга для дітей та юнацтва» на Міжнародному конкурсі «Мистецтво книги» в Москві. 

 • Штанко Катерина В матеріалах сайту:

 • Події

 • «Неділя нямликів і хлюсів» разом із «Гранями-Т» і «Бабуїном»

  17 березня о 12:00 у столичній букарні «Бабуїн» (вул. Симона Петлюри, 10) письменниця Леся Воронина й художниця Катерина Штанко розкажуть найменшим читачам все, що вони знають про фантастичні пригоди, в «Неділю нямликів і хлюсів»!

 • Новини

 • Майбутнє мови

  Коли говоримо про майбутнє родини, маємо на увазі, що діти переберуть наш досвід і продовжать наші традиції. Коли говоримо про майбутнє країни, маємо на увазі, що діти засвоять уроки, зроблять висновки і влаштують своє життя таким, як захочуть. Коли говоримо про майбутнє мови, згадуємо політиків і чиновників, патріотів і перешиванців, українофобів і «москалів». Боремося і «за», і «проти», тоді як істина на поверхні – спочатку є Слово. Для кожного з нас – слово українське. Сьогодні шукаємо його у книжках. Про сучасну дитячу літературу, критерії якісних книг та майбутнє мови розмовляла з головним редактором видавництва «Грані-Т» Наталія Кушніренко.

 • Книги «Граней-Т» – серед переможців «Мистецтва книги-2012»

  24-25 травня в столиці Казахстану Астані було визначено переможців IX Міжнародного конкурсу країн-учасниць СНД «Мистецтво книги». Українські видання вибороли дипломи в п’яти номінаціях, серед них – дві книги видавництва «Грані-Т».

 • «Грані-Т» і Міжнародний конкурс країн-учасниць СНД «Мистецтво книги»

  Зовсім скоро стануть відомими переможці престижного міжнародного книжкового конкурсу «Мистецтво книги», на який цьогоріч «Грані-Т» подали відразу дві новинки: подарункове видання поеми Себастіана Бранта «Корабель дурнів» з ілюстраціями Юрія Чаришнікова та кулінарну повість для дітей «Солька і кухар Тара-пата» Оксани Лущевської та Лани Світанкової з ілюстраціями Ольги Гаврилової. Для «Граней-Т» участь у «Мистецтві книги» – справа надзвичайно відповідальна, адже з часу заснування видавництва не минало й року, щоб котрусь із «гранівських» книг авторитетне міжнародне журі не визнало найкращою. Пропонуємо пригадати переможців попередніх років і ближче познайомится з найзнаковішим книжковим конкурсом на території країн-учасниць СНД.

 • «Сни Ганса Християна» відзначили державною премією «Українська книжка року»

  Як повідомляє сайт Державного комітету телебачення і радіомовлення України, книгу Лесі Ворониної і Катерини Штанко «Сни Ганса Християна» відзначено премією Президента України «Українська книжка року» в номінації «За видатні досягнення у галузі художньої літератури».

 • І знову в переможцях!

  Днями в Москві було підбито підсумки VI Міжнародного конкурсу «Мистецтво книги», на якому у чотирьох номінаціях були представлені книги і з України.

 • «Сни Ганса Християна» стали явою

  Раді Вас повідомити, що наше видавництво святкує «народження» нової книги – «Сни Ганса Християна».

 • Презентація «Снів Ганса Християна»

  19 травня о 18:00 у книгарні «Є» (що по вул. Лисенка, 3) відбулася презентація книги видавництва «Грані-Т» «Сни Ганса Християна».

 • «Сни Ганса Християна» – очікуване чудо

  Ми впевнені, що кожен з Вас знає хто такий Ганс Християн Андерсен! Так, це саме той дитячий письменник, який написав такі відомі казки, як «Нове вбрання короля», «Дюймовочка», «Свині», «Слимак і трояндовий кущ» та багато інших.

 • Відбулась зустріч з Лесею Ворониною

  22 жовтня, о 12:30 у Національному музеї літератури України, що по вул. Богдана Хмельницього, 11, відбулась зустріч учнів шкіл з відомою українською дитячою письменницею Лесею Ворониною.

 • Найбільша в Україні одночасна автограф-сесія авторів та художників видавництва «Грані-Т»

  19 грудня 2007 року відбулася Найбільша в Україні одночасна автограф-сесія авторів та художників видавництва «Грані-Т»

 • Дитяча неділя, сповнена чарів і подарунків

  У неділю 17 березня у столичній букарні «Бабуїн» відбулася презентація найвідоміших і найулюбленіших творів письменниці Лесі Ворониної. Разом із художниками Катериною та Володимиром Штанко читачі відкрили секрет нямликової магії і навчилися робити чарівних персонажів із манної каші.

 • Ще?
personspersons/131