Герой цієї книжки Юзеф Тішнер (1931–2000) — один із найвідоміших польських філософів ХХ століття, авторитетний священик, якого називали «капеланом „Солідарності“». Він був однією з ключових постатей в інтелектуально-духовному житті Польщі.

Свої світоглядні концепції отець Тішнер — напрочуд світла людина з неабияким почуттям гумору — значною мірою будував на основі народної філософії ґуралів, а свої лекції та виступи неод­мінно присмачував ґуральськими анекдотами та характеристичними сценками з побуту цієї гірської народності.

Із польської переклала Богдана Матіяш, ґуральську говірку передав говіркою гуцульською Василь Карп’юк. Передмову написав професор Ярослав Грицак. Проект здійснено за підтримки Польського Інституту в Києві.

Ви можете придбати цю книгу в одному із наших партнерських інтернет-магазинів, або у книжкових крамницях вашого міста. Повний перелік книгарень ви знайдете в розділі «Про нас»

 • Про нас пишуть

 • Книжка на вихідні: Сіяч неспокою, що в душах плекав мир

  Кожна людина має свою історію життя. І майже завжди – чи то цікаву, чи то зворушливу, або й захоплюючу, чи навіть неймовірну.

 • Войцех Боновіч: «Тішнер казав: Коли ти мислиш, ти вільний»

  Войцех Боновіч – польський поет і публіцист, літературний критик, автор п’яти поетичних збірок та двох біографічних книжок про отця Юзефа Тішнера, співорганізатор щорічних Тішнерівських Днів у Кракові.

 • Події

 • «Грані-Т» і Польський Інститут у Києві презентують «Капелюх на воді. Розповіді про отця Тішнера»

  18 жовтня в Національному музеї Тараса Шевченка видавництво «Грані-Т» і Польський Інститут у Києві презентують збірник есеїв Войцеха Боновіча «Капелюх на воді. Розповіді про отця Тішнера». Участь у презентації візьмуть автор книжки, польський поет і есеїст Войцех Боновіч; директор Польського Інституту в Києві Ярослав Ґодун; автор передмови, доктор історичних наук, професор Ярослав Грицак; перекладач з польської, письменниця Богдана Матіяш і письменник Василь Карп’юк, який фраґменти з книжки, писані ґуральською говіркою, переклав для українського читача говіркою гуцульською.

 • Новини

 • Презентація книги "Капелюх на воді. Розповіді про отця Тішнера"

  Минулої п’ятниці, 18 жовтня, в Національному музеї Тараса Шевченка видавництво «Грані-Т» і Польський Інститут у Києві презентували збірник есеїв Войцеха Боновіча «Капелюх на воді.

Відгуки про книгу

Ваш коментар

booksbooks/3500