Над виданням працювали:

упорядник –
Грицак Ярослав
упорядник –
Тарік Сиріл Амар
упорядник –
Балинський Ігор
Замовити

Жодна фігура в українській історії так глибоко й так безкомпромісно не розділяє сучасну Україну, як Степан Бандера. Ба більше: жодна українська історична постать не викликає такої бурі почуттів у найближчих сусідів України – Польщі, Росії та, меншою мірою, Ізраїлю й Німеччини; а також у тих країнах, де є чисельна українська діаспора, – у Канаді й США.

У цій книжці зібрані матеріали трьох фахових дискусій про феномен Бандери, які в останні роки провадили українські та іноземні історики й есеїсти. Важливо те, що упорядники не надавали тут переваги жодному з численних поглядів на місце й роль провідника ОУН в українській та європейській історії, а всі матеріали дискусій подали максимально повно. Тож яка позиція кому буде ближча – вирішувати самому читачеві.

Ви можете придбати цю книгу в одному із наших партнерських інтернет-магазинів, або у книжкових крамницях вашого міста. Повний перелік книгарень ви знайдете в розділі «Про нас»

 • Про нас пишуть

 • Ярослав Грицак: «Якщо Україна не подолає свою історію, вона й далі буде багатою країною бідних людей»

  Ярослав Грицак  – відомий український історик та інтелектуал, один з небагатьох, хто наголошує на неабиякій важливості питання – ким ми хочемо бути? Єгор Стадний для «Української правди» розпитав пана Грицака про цінності українського суспільства та умови, за яких вони змінюються. Чи потрібна держава для зміни цих цінностей? Чи можна говорити про схильність до "сильної руки"? Чи історичні кордони дійсно впливають на результати виборів? І яка доля інтелектуала при владі?

 • Видавництво «Грані-Т» презентувало у Львові «Страсті за Бандерою»

  У Львові 14 лютого відбулася презентація книги «Страсті за Бандерою» – збірки матеріалів з трьох дискусій про Бандеру в українському медіа-просторі. До видання увійшли 32 тексти як українських, так і іноземних фахівців, насамперед істориків, впродовж останніх двох років опублікованих в інтернет-виданні ZAXID.NET, журналі «Критика» та на сайті Західної аналітичної групи.

 • Бандера. Байдужих немає

  Медійності цього персонажа, який мало не став «Великим Українцем», могли б позаздрити чимало сучасних політиків першого ряду. Щоправда, за межами України (як, утім, і в Донецьку або, скажімо, Сімферополі) це, швидше, негативна привабливість, зате у будь-якому райцентрі західніше Збруча можна пройтися вулицею ім. Бандери. Центральної, як правило, вулиці.Як влучно завважив один з укладачів збірки, історик Ярослав Грицак, Бандера сьогодні - «містер 10 000 вольт»: хто його торкнеться, отримає потужний удар критики, до того ж зусібіч. У цьому сенсі «Страсті за Бандерою» - справжній електрошокер, що б'є наповал безупинною апологетикою українського радикального націоналізму з уст видатного поета Мойсея Фішбейна або збиває з ніг холодною аргументацією канадського українця, професора Івана-Павла Химки, який стверджує, що ОУН - типово фашистський рух. Хоч більшість авторів - професійні історики, Грицак підкреслює, що збірка має характер публічної, а не академічної дискусії, тому до низки текстів треба ставитися з великим скептицизмом.

 • Новини

 • «Грані-Т» і Степан Процюк у Тернополі

  22 листопада видавництво «Грані-Т» та відомий письменник Степан Процюк завітали до Тернопіля. У рамках зустрічей було представлено книгу «Аналіз крові» Степана Процюка та серію інтелектуальої есеїстики «De profundis», зокрема – книги історика Ярослава Грицака, літературознавця Леоніда Ушкалова, музичного критика Олександра Євтушенка, збірку есеїв «Страсті за Бандерою», а також книги Івана Андрусяка, Євгенії Кононенко, Анатолія Дністрового та інших авторів серії.

 • Львівські презентації «Страстей за Бандерою»

  14 лютого у Львові відбудеться перша презентація книги «Страсті за Бандерою» за участі Ярослава Грицака, Ігора Балинського, Володимира В'ятровича, Василя Расевича та головного редактора видавництва «Грані-Т» Олени Мовчан.

 • Передноворічна зустріч у Тернополі

  28 грудня в Тернопільському національному економічному університеті відбулась зустріч зі студентами факультету міжнародних відносин. Остання пара семестру була присвячена презентації серій видавництва «Путівники» і «De profundis». По-святковому добру і разом з тим інтелектуальну зустріч ініціювала викладач ділового мовлення. Гарний настрій і теплі спогади минулого року зберегла в собі ось ця світлина.

 • «Грані-Т» спілкувалися з громадськістю та студентами Кам‘янця-Подільського

  Видавництво «Грані-Т» відгукнулося на запрошення представників громадськості Кам´янця-Подільського взяти участь у культурно-освітніх заходах «Покрова – свято української звитяги», що відбулися 14 жовтня в місті за безпосередньої підтримки МГО «Пласт», Кам´янець-Подільського національного університету ім. І.Огієнка, Кам´янець-Подільського державного історичного музею-заповідника та низки релігійних та громадських організацій.

Відгуки про книгу

Ваш коментар

booksbooks/2223