Віршолюбики — дитячі читання, започатковані в лютому 2012 року видавництвом «Грані-Т».

У рамках проекту відомі письменники, митці, журналісти, музиканти й громадські діячі читають поезії для дітей Юрка Бедрика, Івана Андрусяка, Лесі Мовчун, Василя Голобородька, Сергія Пантюка, Леоніда Сороки, Михаїла Яснова, Андрея Хадановіча, Грицька Чубая, Романа Скиби, Юліана Тувіма й Томаса Стернза Еліота.

За час існування проекту відбулося шість дитячих читань; віршолюбиками стали музиканти Каша Сальцова («Крихітка»), Галя та Леся Тельнюк, Мирослав Кувалдін, Юлія Лорд, гурт «Кроки», Роман Коляда, Діля з гуртом «Астарта» і Євген Їжак із гурту «ТаРута», художниця Марися Рудська, народний депутат Олесь Доній, режисер Сергій Архипчук, журналісти Юлія Банкова, Ірина Ванникова, Марічка Падалко, Яна Конотоп, письменники Іван Андрусяк, Сергій Пантюк, Світлана Поваляєва, Павло Коробчук та мисткиня Анжеліка Рудницька.

Особливий успіх мали «Музичні віршолюбики», що згодом втілилися в музичному альбомі «Віршолюбики» (ідея та продюсування — Едуард Діля Приступа, гурт «Неділя»).

 • Про нас пишуть

 • «В український музиці для дітей — величезний пробіл» - Едуард Приступа

  Українські музиканти на чолі з Едуардом Приступою (гурт "Неділя") завершили роботу над альбомом дитячих пісень "Віршолюбики". До нього увійшли пісні на вірші сучасних українських і зарубіжних поетів, більшість з яких були надруковані у видавництві "Грані-Т". Про те, як створювали і реалізовували проект, розповів Едуард Приступа у інтерв'ю кореспонденту Gazeta.ua.

 • Події

 • Віршолюбики. Дівчачий день

  31 березня, в суботу, о 12:00 у столичному руському клубі «КультРа» (вул. Володимирська, 4) видавництво «Грані-Т» влаштовує чергові дитячі читання. Цього разу «Віршолюбики» матимуть не просто дитяче, а й особливе «дівчаче» обличчя – адже читати вірші для малечі будуть журналісти Ірина Ванникова та Марічка Падалко, письменниці Світлана Поваляєва та Лариса Денисенко, мисткиня, співачка Анжеліка Рудницька й олімпійська призерка Олена Говорова.

 • «Грані-Т» запрошують на «Музичні віршолюбики. Приспів»

  Після суперуспішних перших «Музичних віршолюбиків», участь в яких узяли Діля (Едуард Приступа), гурт «Кроки», Юлія Лорд, Євген Їжак із гурту «ТаРуТа» та Роман Коляда, «Грані-Т» вирішили провести ще одні дитячі читання з відомими музикантами.

 • Українські музиканти записали альбом дитячих пісень «Віршолюбики»

  Українські музиканти на чолі з Едуардом Приступою (гурт «Неділя») завершили роботу над альбомом дитячих пісень «Віршолюбики». До нього ввійшли пісні на вірші сучасних українських і зарубіжних поетів, книжки яких побачили світ у видавництві «Грані-Т».

 • Новини

 • На «Музичних віршолюбиках» поезію читатимуть і співатимуть

  Осінь –  чи не найкращий час для читання і слухання поезії, адже в цю пору особливо  хочеться вдумуватися, вслухатися – у слова і музику хороших віршів. Тож невипадково, що найближчі осіннні дитячі читання «Граней-Т» «Віршолюбики» будуть музичними. 13 жовтня об 11:00 в руському клубі «КультРа» читати і співати вірші для дітей будуть Uлія Лорd, гурт «Кроки», Роман Коляда, Діля з гуртом «Астарта» та Євген Їжак із гурту «ТаРута».

 • Літні «Віршолюбики»

  6 липня, напередодні свята Івана Купала, в Літературно-меморіальному музеї Павла Тичини за підтримки Мистецького об’єднання «ОstаNNя барикада» відбулися традиційні дитячі читання «Граней-Т». Читання для малечі – справа настільки відповідальна і важлива, що відомі «барикадівці» Олесь Доній, Світлана Поваляєва, Павло Коробчук та Яна Конотоп прийшли на читання з-під стін Українського дому, де в ці дні тривають протестні акції проти нового мовного закону.

 • «Купальські віршолюбики» разом із «Гранями-Т» та МО «ОsтаNNя Барикада»

  Із думкою про малечу, яка не поїхала до бабусь-дідусів, у дитячі табори чи у відпустку разом із батьками, видавництво «Грані-Т» та МО «ОsтаNNя Барикада» влаштовують літні, а точніше – купальські «Віршолюбики»! 6 липня об 11:00 вірші «гранівських» поетів читатимуть для дітей відомі «барикадівці» Світлана Поваляєва, Олесь Доній, Ксенія і Павло Коробчуки, Яна Конотоп та Фагот (Олег Михайлюта). Запрошуємо маленьких і великих віршолюбиків!

 • Дівчачі «Віршолюбики» із котами, зайчиками, дзвониками і дощовиками

  31 березня у столичному руському клубі «КультРа» відбулися чергові дитячі читання «Віршолюбики». Цього разу вірші для малечі читали журналісти Ірина Ванникова і Марічка Падалко, письменниця Світлана Поваляєва і мисткиня, співачка Анжеліка Рудницька.

 • Як звучали «Віршолюбики»

  П’яті «гранівські» «Віршолюбики» зібрали найбільшу кількість маленьких і дорослих слухачів, ще б пак – 13 жовтня у руському «КультіРа» було стільки дивовиж! Вірші найкращих дитячих поетів декламували, співали, клали на музику, поєднували із танцями, іграми і відгадуванням загадок.

 • Чути і бачити

 • Віршолюбики «Дівчачий день». Анжеліка Рудницька

  Анжеліка вирішила, що вірші для малечі найкраще читає сама малеча, тому поезії зі збірочок Юрія Бедрика «Тьотя Бегемотя», Михайла Григоріва «Зелена квітка тиші» та Михаїла Яснова «Неслухняний дідусь» Анжеліка читала у товаристві маленьких віршолюбиків

 • Віршолюбики «Дівчачий день». Марічка Падалко

  Телеведуча Марічка Падалко знайомила малечу із бестселером «Граней-Т» «Зайчиковою книжечкою» Івана Андрусяка.

 • Музичні віршолюбики. Приспів. Сестри Тельнюк

  Сестри Тельнюк читали вірші Грицька Чубая, а також експромтом заспівали пісню на слова Павла Тичини у гітарному супроводі Ділі.

 • Музичні віршолюбики. Приспів. Мирослав Кувалдін

  Мирослав Кувалдін обрав для читання іронічні вірші зі збірки білоруського поета Андрея Хадановіча «Таткові нотатки» та «неслухняні» вірші Сергія Пантюка...

 • Музичні віршолюбики. Приспів. Каша Сальцова

  Каша Сальцова із гурту «Крихітка» вірші... діставала із торбинки. Саме там заховалися герої віршів Юрія Бедрика та Леоніда Сороки - мандаринка, дзиґа, дракончик і краватка-метелик.

 • Віршолюбики. Юлія Банкова читає вірші Тувіма та Еліота

  25 лютого 2012 року у столичному руському клубі «КультРа» видавництво «Грані-Т» влаштувало дитячі читання.

 • Музичні віршолюбики. Роман Коляда

  Відомий радіоведучий, композитор, диякон і, як з'ясувалося, власник кота на прізвисько ММС Роман Коляда читав неслухняні вірші Сергія Пантюка, Василя Голобородька і Андрея Хадановіча.

 • Музичні віршолюбики. Діля та гурт «Астарта»

  Гурт «Астарта» вчив дітей добирати правильні імена для їхніх котиків, а ще грати у гру, яка допоможе їм швидше прокидатися зранку...

 • Віршолюбики «Дівчачий день». Світлана Поваляєва

  Знана письменниця Світлана Поваляєва вперше виступила у ролі читця дитячої поезії.

 • Віршолюбики «Дівчачий день». Ірина Ванникова

  «Традиція родинного читання надзвичайно важлива для того, щоб ми любили гарну літературу і любили її читати», так розпочала дитячі читання «Віршолюбики» журналістка Ірина Ванникова.

about/projectsabout/projects/3377