25 лютого, відбулася церемонія нагородження переможців ІІІ Всеукраїнського конкурсу на найкращі твори для дітей «Золотий лелека».

Дійство відбулося у приміщенні Національного літературного музею. У старовинній бібліотеці цього дня танцювали маленькі «лелеченята», а під стелею ширяли майже справжні лелеки, які приносили лауреатам приємну звістку.

Запрошені відомі українські письменники не лише оголошували переможців, але й зачитували уривки з їхніх творів, тож кожен присутній того вечора у залі міг оцінити художні принади тексту.

Ведучим вечора був Заслужений артист України Анатолій Гнатюк, а допомагала йому юна актриса дитячого театру «Театріон» Марія Бойко.

Метою конкурсу, організованого видавництвом «Грані-Т» та Першим Національним каналом було привернути увагу до сучасної української дитячої літератури, відкрити нові імена, дати змогу реалізувати свої творчі задуми професійним письменникам, а також обдарованим письменникам-початківцям, студентам та школярам. Вплинути на динаміку книжкового ринку і в такий спосіб викликати інтерес до книжки серед широкого кола юних читачів.

Цього року за час проведення ІІІ Всеукраїнського конкурсу було надіслано 975 оригінальних творів.
Найбільш активними виявилися такі регіони:
Київ та Київська обл. – 21%
Львівська обл. – 11%
Дніпропетровська обл. – 11%
Полтавська обл. – 11%
Чернігівська обл. – 8%
Закарпатська обл. – 7%
Також на конкурс надійшли роботи з інших країн:  Росії та США.

Премії присуджувались у номінаціях «Літературна казка» та «Пригодницька повість»:
    Перша премія – 7 000 гривень;
    Друга премія – 5 000 гривень.

Голосування відбувалося у два етапи: відкрите обговорення членами журі рукописів та рейтингове голосування.
Склад журі:
1. Леся Воронина (голова журі) – письменниця, журналістка, член Національної спілки письменників України, член Асоціації Українських письменників.
2. Зірка Мензатюк (заступник голови журі) – письменниця, член Національної спілки письменників України.
3. Іван Андрусяк – письменник, літературний критик, перекладач, член Національної спілки письменників України.
4. Тарас Компаніченко – кобзар, бандурист та лірник, заслужений артист України.
5. Лариса Масенко – доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української мови Національного університету «Києво-Могилянська академія».
6. Галина Малик – письменниця, член Національної спілки письменників України.
7. Олекса Негребецький – перекладач.
8. Марина Павленко – письменниця, член Національної спілки письменників України.
9. Ірен Роздобудько – письменниця, журналістка, член Національної спілки письменників України.
10. Володимир Рутківський – письменник, член Національної спілки письменників України.
11. Ярина Скуратівська – координатор-ведуча програм «ЕРА-радіо».

Також цьогоріч уже вдруге до конкурсу для оцінювання творів і визначення переможців було залучено дитяче журі, координатором роботи якого виступила Національна бібліотека України для дітей.
До складу дитячого журі увійшли найактивніші читачі бібліотек у 9 областях України, а саме:
•    Сворень Наталія та Маслун Анастасія  –  читачі Національної бібліотеки України для дітей;
•    Даниленко Наталія (Ліцей № 142 м. Києва, 7 кл. ) та Федюк Софія (Ліцей № 142 м. Києва, 5 кл.) –  читачі Центральної бібліотеки ім. Т.Г.Шевченка для дітей м. Києва;
•    Рибчинська Альона (СШ № 37 м. Львова, 5 кл.) та Німців Руслан (Правнича гімназія м. Львова, 7 кл.)  –  читачі Львівської обласної бібліотеки для дітей;
•    Демчан Ірина (СШ № 18 м. Тернополя, 7 кл.) та  Гаврон Оксана (ЗОШ № 4 м. Тернополя, 9 кл.) –  читачі Тернопільської обласної бібліотеки для дітей;
•    Денисенко Артем (Школа № 1 м. Донецька, 4 кл.) та Панченко Артем (Школа № 1 м. Донецька, 7 кл.) – читачі Донецької обласної бібліотеки для дітей;
•    Лісова Марія (ЗОШ № 30 м. Херсона, 6 кл.) та Расторгуєв Денис (ЗОШ № 1 м. Херсона, 7 кл.) – читачі Херсонської обласної бібліотеки для дітей;
•    Ставінога Ольга (Іванковецький НВО Херсонської обл., 8 кл.)  та Бурчак Богдана (НВО № 5 м. Хмельницького, 3 кл.) – читачі Хмельницької обласної бібліотеки для дітей;
•    Понфілова Юлія (СШ № 2 м. Дніпропетровська, 9 кл.) та Москаленко Софія (СШ № 71 м. Дніпропетровська, 7 кл.) – читачі Дніпропетровської обласної бібліотеки для дітей;
•    Базилюк Вікторія (СШ № 3 м. Миколаєва, 6 кл.) та Колеснікова Анна (СШ № 38 м. Миколаєва, 6 кл.) – читачі Миколаївської міської бібліотеки для дітей.   

Премії переможцям від дитячого журі присуджено у двох номінаціях  у розмірі 1000 гривень кожна.

Переможцями конкурсу «Золотий лелека» - 2009 стали:

У номінації «Літературна казка»:

Перша Премія – Галина Романенко (м. Боярка  Київської обл.) за твір «Вікно до собаки»;
Друга Премія
– Катерина Штанко (м. Київ) за твір «Яскрава сонячна ніч».

У номінації «Пригодницька повість»:
Перша Премія – не визначена журі;
Друга Премія – Олег Чуйко (м. Ірпінь Київської обл.) за твір «Не-тинейджер»;
Друга Премія – Катерина Булах (м. Кременчук Полтавської обл.)  за твір «Не все котові масляна».

Рішенням дитячого журі визначено переможців:
•    У номінації «Літературна казка»  –  Тамара  Клюкіна (м. Біла Церква Київської обл.)  за твір «Славчик і грім»;
•    У номінації «Пригодницька повість» –  Андрій Бачинський  (м. Львів) за твір  «Пригоди Остапа і Даринки»;   

 Також були визначені додаткові номінації:

•    Номінація «За природні веселощі» – Тамара Клюкіна  (м. Біла Церква Київської обл.) за твір «Славчик і грім»;
•    Номінація  «За вишукану інтерпретацію старовинних легенд Закарпаття» – Олександр Гаврош (м. Ужгород Закарпатської обл.) «Сказання Срібної Русі»;  
•    Номінація  «За героїчний порятунок сестрички» – Андрій Бачинський (м. Львів) за твір «Пригоди Остапа і Даринки»;  
•    Номінація «Шукачам скарбів, які ніколи не втрачають оптимізму»  – Катерина Бібчук (м.Чернігів) за твір «Літо скарбів»;
•     Номінація «Вибір видавця» – Галина Лановенко  (м. Жашків Черкаської обл.) за твір «Срібна вода».

Більше фото можна переглянути ТУТ

  • 26 лютого 2010
about/newsabout/news/717