22 жовтня у столичному Будинку вчителя видавництво «Грані-Т» спільно з Польським інститутом у Києві та Всеукраїнською асоціацією викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» проводять зустріч із відомим американським істориком, професором Єльського університету Тимоті Снайдером. В рамках зустрічі з українськими читачами відбудеться презентація одразу двох книг автора «Криваві землі» та «Червоний Князь».

 

 

 

 

«КРИВАВІ ЗЕМЛІ» – назва книжки в оригіналі «Bloodlands» – про Європу між Гітлером і Сталіним, що можна перекласти як «Земля крові» або «Криваві землі». Borderlands – англійське слово-неологізм, яке вигадав автор, є тривожною алюзією до популярного концепту пограниччя.

У Європі посеред ХХ століття нацистський та радянський режими вбили близько 14 мільйонів людей. Криваві землі, місце загибелі всіх жертв, охоплюють простір від центральної Польщі до західної Росії: Україну, Білорусь та країни Балтії. Під час зміцнення націонал-соціалізму та сталінізму (1933–1938), спільної німецько-радянської окупації Польщі (1939–1941), а потім німецько-радянської війни (1941-1945) на цей реґіон зійшло масове насилля у масштабах, раніше небачених в історії. Жертвами його стали головно євреї, білоруси, українці, поляки, росіяни і прибалти. Дослідження авторитетного американського історика Тимоті Снайдера узагальнює найтрагічніші сторінки в історії Східної Європи. Український переклад – Миколи Климчука та Павла Грицака.

Ця робота Тимоті Снайдера вже визнана фахівцями як безпрецедентна за своєю науковою новизною та актуальністю і внесена до списку рекомендованої та обов´язкової літератури для істориків та політологів.

«ЧЕРВОНИЙ КНЯЗЬ» – книга Тимоті Снайдера присвячена непересічній постаті в історії Центральної та Східної Європи – Вільгельмові фон Габсбурґові. Ерцгерцоґ, родич австрійського цісаря, він обрав собі українську ідентичність і став леґендарним полковником Василем Вишиваним, Червоним Князем, який боровся за незалежність України в часи Першої і Другої світових воєн. Його вабили героїчні сторінки української історії, змагання українців за державність. Аж до своєї смерті за стінами Лук’янівської тюрми Києва влітку 1948 року він не втрачав надії посісти монарший престол у відновленій українській державі. Він шукав союзників у різних державах – Польщі, Австрії, Франції і навіть нацистській Німеччині, але, врешті, розчарувався в них усіх. Пристрасний мрійник і романтик Вільгельм потерпав від поразок у політиці. Український переклад – Павла Грицака.

До участі в заході запрошені відомі історики, політологи, дипломати, журналісти, видавці.

Модератор – доктор історичних наук, професор Ярослав Грицак

Захід відбудеться

22 жовтня 2011 року

Київ, Будинок вчителя (вул. Володимирська, 57),

Велика вітальня (сходи праворуч).

Початок 17-00

Вхід вільний

учасник– Грицак Ярослав
 • м. Київ, вул. Володимирська, 57 (Будинок вчителя)
 • 22 жовтня 2011 , 17:00
 • Про нас пишуть

 • Orbis non sufficit («Світу замало»)

  На сайті «Друг читача» з’явилася рецензія Дмитра Дроздовського на нашу книгу «Червоний князь» Тимоті Снайдера. Подаємо тут повний текст рецензії.

 • Террі Мартин: з Гарвардського обговорення книжки Тимоті Снайдера «Криваві землі»

  Портал «Грані-Т» з люб´язної згоди редакції часопису «Україна модерна» публікує фраґмент обговорення книжки Тимоті Снайдера «Криваві землі: Європа між Гітлером і Сталіном», що відбулося в Гарварді 8 березня 2011 року з ініціативи Українського дослідницького інституту та Центру російських і євразійських студій імені Дейвіса.

 • Історія – про життя

  Субота, 22 жовтня у Києві минула під знаком Тимоті Снайдера. Інтелектуальне середовище столиці мало нагоду послухати американського історика аж тричі – на презентації двох його щойно опублікованих у видавництві «Грані-Т» книжок – «Криваві землі» і «Червоний Князь», на вечірній лекції у Центрі візуальної культури НаУКМА, та зранку – на лекції у межах семінару для вчителів історії.

 • Книжка Тимоті Снайдера для людства про Україну і не тільки

  Українське видання «Криваві землі» викликало неабиякий резонанс серед вітчизняних фахівців з історії, політики та пересічних читачів, адже події, описані в цій книжці, більшість свідомих дорослих читачів пам’ятає не з книжок. Жахіття війни, Голодомору та репресій переказували ще бабусі-дідусі, які все це бачили на власні очі, тож не дивно, що ця Історія продовжує нас хвилювати. Власні враження та роздуми щодо історичної монографії єльського професора виклав журналіст Тарас Альберда на порталі ХайВей.

 • Тимоті Снайдер отримав премію за книгу «Криваві землі»

  Як зазначає книжковий портал «Буквоїд», 14 березня на офіційній церемонії відкриття щорічного книжкового ярмарку у Ляйпцигу Тимоті Снайдеру вручено премію за європейське взаєморозуміння 2012 року. Американський історик, професор Єльського університету, фахівець з історії Східної Європи отримав премію за книгу «Криваві землі». Нещодавно «Грані-Т» переклали і надрукували цей світовий бестселер українською мовою. Над перекладом працювали Павло Грицак і Микола Климчук.

 • Пригоди габсбурзького ерцгерцоґа в Україні продовжуються

  ZAXID.NET опублікував рецензію Тетяни Трофименко на знакову книгу американського історика Тимоті Снайдера «Червоний князь». «Віра українців у доброго володаря з-за кордону, здається, сягає своїм корінням часів, коли зачиналася династія Рюриковичів. І нині при спробі поповнити пантеон героїв, коли вже бракує представників титульної нації, ідеологи віднаходять знакову постать не-українця, котрий так любив нашу землю, що пожертвував заради неї… (перелік додається)».

 • Новини

 • Микола Климчук: «Тимоті Снайдер в історичному цеху — як Мік Джаґґер в рок-музиці.»

  Історик Микола Климчук, перекладач перших п’ятьох розділів книги «Криваві землі» Тимоті Снайдера, яка вийшла нещодавно у видавництві «Грані-Т», розмірковує про масштаб та амбіції дослідження професора Єйльського університету.

 • Тимоті Снайдер: «Спільні риси трагедії народів Східної Європи залишаються непоміченими»

  В ході обговорення книги «Криваві землі», що відбулася 22 жовтня в рамках круглого, присвяченому Другій світовій війні в Україні, автор книги, відомий американський історик, професор Єльського університету Тимоті Снайдер заявив, що трагедія народів Східної Європи й досі залишається певною мірою табуйованою в світовій історичній науці.

 • В Києві обговорювали світовий бестселер Тимоті Снайдера «Криваві землі»

  22 жовтня в столичному Будинку вчителя на ранковому засіданні круглого столу, присвяченому проблемам висвітлення Другої світової війни в Україні, організованого Всеукраїнською асоціацією викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова доба», відбулося обговорення наукового бестселера «Криваві землі» Тимоті Снайдера. Український переклад у виконані Павла Грицака та Миколи Климчука оприлюднило видавництво «Грані-Т».

 • Видавництво «Грані-Т» та Тимоті Снайдер презентували дві нові книги

  22 жовтня у столичному Будинку вчителя відбулася презентація книг відомого американського історика, професора Єльського університету Тимоті Снайдера «Криваві землі» та «Червоний Князь», видані видавництвом «Грані-Т».

 • Вийшла книга Тимоті Снайдера про Вільгельма Габсбурґа (Василя Вишиваного)

  Книга відомого американського історика, професора Єльського університету Тимоті Снайдера присвячена непересічній постаті в історії Центральної та Східної Європи – Вільгельмові фон Габсбурґові. Ерцгерцоґ, родич австрійського цісаря, він обрав собі українську ідентичність і став леґендарним полковником Василем Вишиваним, Червоним Князем, який боровся за незалежність України в часи Першої і Другої світових воєн. Його вабили героїчні сторінки української історії, змагання українців за державність. Аж до своєї смерті за стінами Лук’янівської тюрми Києва влітку 1948 року він не втрачав надії посісти монарший престол у відновленій українській державі.

 • Чути і бачити

 • Тимоті Снайдер «Червоний Князь»

  Книга відомого американського історика, професора Єльського університету Тимоті Снайдера присвячена непересічній постаті в історії Центральної та Східної Європи – Вільгельмові фон Габсбурґові.

 • Тимоті Снайдер «Криваві землі»

  У серці Європи посеред ХХ століття нацистський та радянський режими вбили близько 14 мільйонів людей. Дослідження авторитетного американського історика Тимоті Снайдера узагальнює найтрагічніші сторінки в історії Східної Європи.

 • Микола Климчук про "Криваві землі" Тимоті Снайдера

  Перекладач перших п'ятьох розділів книги «Криваві землі» Тимоті Снайдера

 • ?:label_theme_event

 • «Грані-Т» та МО «Остання барикада» презентують «Корабель дурнів» Себастіана Бранта і Юрія Чаришнікова

  24 травня в Національній парламентській бібліотеці України «Грані-Т» та мистецьке об’єднання «ОстаNNя барикада» презентують подарункове видання поеми німецького сатирика XV століття  Себастіана Бранта «Корабель дурнів». 23 травня в арт-ґалареї бібліотеки почне діяти виставка ілюстрацій до цієї книжки одного з найвідоміших сучасних українських художників-графіків Юрія Чаришнікова. Участь у презентації та відкритті виставки візьмуть головний редактор «Граней-Т» Олена Мовчан, доктор мистецтвознавства Ольга Лагутенко, арт-критик Марія Хрущак та актори Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого.

 • Путівники «Польські замки і резиденції» презентують в Житомирі і Черкасах

  14-15 травня видавництво «Грані-Т» та Польський інститут у Києві представлятимуть путівники відомого мандрівника і журналіста Дмитра Антонюка, присвячені польським замкам і резиденціям на території України. Презентації вже відбулись у сімох містах України: Києві, Кам’янці-Подільському, Вінниці, Тернополі, Івано-Франківську, Львові та Луцьку. Путівник викликав неабияке зацікавлення у непосидюх та пізнавачів рідного краю в різних куточках України, адже замки й палаци – найтаємничіша архітектура, від якої віє живим духом старовини. Вони хвилюють уяву і старанно оберігають свої таємниці, чимало з яких іще можна відкрити. Виявляється, що їх збереглося в Україні набагато більше, ніж прийнято вважати.

 • «Грані-Т» і «КЛО» презентують книжкову смакоту для юних кулінарів

  21 квітня «Грані-Т» спільно з мережею родинних ресторанів «Борщ» презентують смачну книжку Лани Світанкової та Оксани Лущевської «Солька і кухар Тара-пата». Презентація книжки для всієї родини, в якій під однією обкладинкою помістилися цікавезна повість, добірка рецептів, записничок і правила сервірування столу, проходитиме в сімейній атмосфері. На всіх відвідувачів чекають кулінарні майстер-класи, конкурси, вікторини – і, звісно, дуже смачне частування та чаювання!

 • Іван Андрусяк презентує нову «капосну» книжку «Вісім днів із життя Бурундука»

  17 березня о 12:00 у столичному руському клубі «КультРа» відомий письменник, літературний редактор «Граней-Т», улюбленець дітлахів Іван Андрусяк презентує нову бешкетницьку книжку «Вісім днів із життя Бурундука». Це – шкільна історія, повість із життя сучасних українських школярів, яка оповідає про їхні реальні клопоти й радощі, каверзи й успіхи, мрії та способи їх осягнення. Прототипом головного героя книжки став сам Іван Андрусяк… у дитячі роки.

 • «Грані-Т» презентує книжку про дитинство духовних лідерів у храмі Святого Василія Великого

  4 березня о 13:30 у столичному храмі Святого Василія Великого (УГКЦ) відбудеться презентація книжки Наталії Пуряєвої про дитинство Омельяна Ковча, Івана Павла ІІ, Олександра Меня, Далай-ламу XIV та Валерія Марченка («Грані-Т», серія «Життя видатних дітей»).

 • Леонід Ушкалов та Оксана Забужко подискутують про плоди читання

   «Плоди читання» – саме таку назву має літературна дискусія, яку 3 лютого о 19:00 проведуть у столичному Будинку кіно літературознавець Леонід Ушкалов та письменниця Оксана Забужко. Приводом для дискусії стала нова книжка професора Ушкалова «Від бароко до постмодерну», яка вийшла в серії «De profundis» видавництва «Грані-Т».

 • «Грані-Т» презентують книгу без автора «Людина в (м)асьці»

  19 грудня в Будинку «Смолоскип» видавництво «Грані-Т» презентують «Людина в (м)асьці» – книгу без автора...  

 • Ірина Славінська відвідає Львів

  1 грудня 2011 року перекладач, критик і журналіст Ірина Славінська відвідає Львів, де презентуватиме перший переклад в Україні вибраних есеїв Сьорана «Допінґ духу», що побачив світ у видавнитцві «Грані-Т».

 • Антологію німецької літератури після Повороту буде презентовано в п’яти містах України

  Видавництво «Грані-Т», Ґете-інститут та онлайн-журнал PROSTORY запрошують на презентації антології німецької літератури 90-х «Вертиголов та інші політичні тварини», які відбудуться в Донецьку, Луганську, Харкові, Івано-Франківську та Чернівцях.

 • «Грані-Т» презентують «Історію японської архітектури і мистецтва» Галини Шевцової

  30 листопада в Українсько-Японському Центрі Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут» видавництво «Грані-Т» проводить презентацію книги-альбому «Історія японської архітектури і мистецтва» знаного дослідника історії української та японської архітектури, кандидата архітектури, PhD, фотохудожника Галини Шевцової.

 • Фома та «Грані-Т» презентують «Україна IN ROCK» Олександра Євтушенка

  28 листопада в книжковій кав´ярні «Бабуїн» видавництво «Грані-Т» презентує нову книгу музичного критика та мистецтвознавця Олександра Євтушенка «Україна IN ROCK».

 • Галина Ткачук і «Грані-Т» відвідають Херсон

  30 вересня письменниця Галина Ткачук та видавнитво «Грані-Т» відвідають місто Херсон. Гості презентуватимуть дитячу книгу письменниці – пригодницьку повість «Вікно до собаки» (перша премія конкурсу «Золотий лелека»).

 • Відбудеться презентація книги Ольги Лагутенко «Українська графіка ХХ століття»

  4 жовтня із 18:00 по 20:00 у Київському міському Будинку вчителя (Київ, вул. Володимирська, 57) відбудеться презентація книги Ольги Лагутенко «Українська графіка ХХ століття».

 • Запрошуємо у Національну бібліотеку України для дітей

  13 жовтня о 12:00 у приміщенні Національної бібліотеки України для дітей (м. Київ, вул. Баумана, 60) відбудеться зустріч за участі Катерини Єгорушкіної, дитячого казко- та книго терапевта, авторки коментаря для дорослих у книзі «Золота вежа» Клауса Гаґерупа, та видавництва «Грані-Т».

about/eventsabout/events/1403